Volba správné záplaty a vulkanizačního roztoku

Ferdus s.r.o.

Facebookový poradníček nespí ani během letních prázdnin. Právě před chvílí jsme v něm uveřejnili zákaznickou otázku z 10. 7. 2023. Po delší době z cyklistického rybníčku. Téma: záplaty ZS vs. US a vulkanizační roztoky D vs. F. Odborná odpověď se značkou FERDUS pochopitelně nemůže chybět.

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 10/07/2023

Q: U soupravy lepení BIKE tubeless máte záplaty US a vulkanizační roztok D 4 ml, přestože u samotných záplat máte napsáno, že je nutné používat vulkanizační roztok F. Můžete prosím vysvětlit? Nebo je možno používat na MTB pláště též lepidlo D a záplaty jak ZS tak US?

A: V profesionálních pneuservisech se pro pláště automobilů používá na vložky US vulkanizační roztok F. Pro bezdušové pláště jízdních kol se na vložky US používá vulkanizační roztok D. U soupravy BIKE tubeless je proto použitá tuba s vulkanizačním roztokem D. Pro opravy duší všech velikostí pneumatik se používají záplaty ZS a vulkanizační roztok D.

5.14

Opravná sada BIKE tubeless (souprava - plast)

Souprava na opravu malých defektů bezdušových plášťů jízdních kol.
SklademExpedujemePondělí 2. 10. 
36,30 Kč