Q&A: Uniká mi vzduch

Ferdus s.r.o.

FERDUS je Pavel. A to je prostě fakt. Není lepších dobře mířených rádcovských odpovědí pro naše tápající a tázající se zákazníky než od borce s více než padesáti roky zkušeností v oboru. To se prostě neomrzí. Užijte si taky.

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 07/02/2024

Q: Mám na motocyklu bezdušová kola a uniká mi vzduch mezi ráfkem a pneumatikou. A hledám nějaký přípravek, kterým namažu patku pneumatiky, aby únik přestal. Je něco takového?

A: Častou příčinou, která není vidět, je koroze disku pod lakem. Vzduch pak utíká kanálkem mezi ráfkem a nátěrovou hmotou. V takovém případě se musí zvednutý lak odstranit a povrch obrousit.

Jinou příčinou úniku vzduchu je hrbolatý povrch dosedací plochy ráfku. Vzniklou netěsnost lze vyřešit pomocí přípravku MONTI SEAL. Postačí litrové balení.

A třetí možnost: poškozené těsníci plochy patky pláště. V tomto případě použijte butylový roztok B. Např. ve variantě 250 ml + menší štětec.