Q&A: Nával před prázdninami

Ferdus s.r.o.

Červen byl po delší době měsícem, kdy se záludné otázky nakupujících objevovaly ve schránce info@ferdus.cz v míře větší než velké. Jako vzorek jsme do naší FB skupiny vybrali tři kousky. Témata? Montážní vosky vs. pasty, utěsňování defektů a butylové duše.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 10/06/2024

Q: Chcel by som sa informovať, čo by ste mi odporučili na montáž-demontáž pneumatík (väčšinou osobné). Montážna pasta alebo montážny vosk? Aký je v tom rozdiel v praxi?

A: Montážní pasta je několikanásobně klouzavější než vosk (ve skutečnosti se jedná o mýdlo). Pro osobní pneu doporučujeme např. naši FERMONT BLUE.

//

Otázky a odpovědi ›› 14/06/2024

Q: Zajímají mě informace k utěsňovači defektů TLS Leak-Seal 0,5 l. Utěsní tmel defekty v tlaku například 4-5 bar? Chtěl bych jej zkusit použít na silničním kole.

A: Utěsňovač je určený pro pneumatiky jízdních kol, osobních aut a nákladních vozidel. U nákladních aut se používá tlak až 10 bar. Z tohoto plyne možnost použití pro tlak 4-5 bar.

//

Otázky a odpovědi ›› 26/06/2024

Q: Je možné použít duši 205/215 R 16 TR 15 pro pneumatiku 205/80/16?

A: Ano, je to možné.