Automechanika Frankfurt, 13. 9. – 17. 9. 2022

Ferdus s.r.o.

Největší evropská automotive akce pro rok 2022 je za námi a tak nezbývá než se ohlédnout a bilancovat. Jaké bylo vystoupení českého výrobce pneuservisních opravných materiálů a producenta dílenských strojů? Jednoznačně úspěšné.

Stánek E03 v hale 9 byl prakticky po celou dobu plně vytížen. Rovným dílem se na něm zastavovali jak dlouholetí partneři z Česka i ze zahraničí, tak potenciální zájemci o navázání nové obchodní spolupráce.

Z první skupiny můžeme zmínit například irský PitZone, litevský UAB Svarslita, italské Corghi, polský Swistowski, českou coruHB, slovenskou Autotechnu Baránek nebo třeba tchajwanské Scorpio. Čerstvé akvizice se pak rekrutovaly mimo jiné z Řecka, Španělska, Francie, Severní Makedonie, Izraele či Dubaje.

FERDUS se rovněž účastnil setkání v hale 3.C, které organizovalo české Ministerstvo průmyslu a obchodu. Akci zaštítila Generální konzulka ČR paní Kristina Larischová, své zastoupení měl například CzechInvest prostřednictvím pana Pavla Chovance. Opravdu dobrá příležitost si vyměnit názory na současný stav veletržního byznysu a také se podělit o plány do budoucna.

Závěr tedy asi nepřekvapí. A to sice opakovat svoji účast. Ideálně ve větším formátu a třeba si polepšit z ‚devítky‘ do haly 8.0. Uvidíme za dva roky. Díky všem, kteří se zastavili.