Aby se kolečko nepolámalo a neudělalo bác

Ferdus s.r.o.

Indikátory povolení matic kol vozů nejsou ničím novým, vždyť na trhu se tenhle levný malý, ale neuvěřitelně šikovný pomocník vyskytuje už desítky let. Aktuální zařazení do nabídky e-shopu FERDUS ale v porovnání s většinou konkurence vybočuje nasazením opravdu velkého počtu nejrůznějších typů.

Celkem jich je 24 a dají se rozdělit do tří skupin.

Základ představují indikátory HBS a HBL. V obou případech se shodně jedná tzv. horní provedení určené na přesný rozměr matice. Rozdíl je ale v délce a tím pádem i v umístění směrové šipky. Varianta S jako short, tedy krátká, má šipku ve spodní části indikátoru, varianta L jako long, tedy dlouhá, má šipku nahoře.

Druhá skupina zahrnuje indikátory HBY. Ty se musejí obejít bez krycí čepičky matice, za to ale díky vnitřnímu ozubenému okruží zvládají více průměrů, a to konkrétně v rozpětí 1-2 mm.

Vůbec nejzajímavější je pak poslední skupina označovaná zkratkou HBM. Plastový prstenec kolem matice zde funguje na principu opasku nebo třeba stahovací pásky, takže lze indikátory použít pro ještě různorodější průměry. Indikátor HBM3850 například zvládne až 12 mm rozdílu.

Zkrátka a dobře, u nás si nepůjde nevybrat :)

Indikátor povolených matic 17/18 mm - HBY-17

Indikátor povolení matic, neboli matkový indikátor, pomůže snadno a rychle odhalit, jestli se matice držící kolo na náboji samovolně neuvolňují.
SklademExpedujemeÚterý 23. 7. 
12,71 Kč