FERDUS KAPPA500/WT52E: Síla čtyř sloupů

Ferdus s.r.o.

Jaké řešení je pro geometrii nejlepší? Sázka na nůžky nebo na čtyřsloup? Aby odpověď byla zas o něco složitější, přichází FERDUS s novinkou KAPPA500/WT52E. Čtyřsloupovým zvedákem šikovně kombinujícím základní, střední i vyšší prvky výbavy.

Nejprve něco málo parametrů. KAPPA500/WT52E disponuje nosností 5000 kg, přízdvih zvládne o dvě tuny méně. V obou případech se jedná o hodnoty, jenž s přehledem stačí na současnou produkci osobních i lehkých užitkových vozidel. Nejinak je tomu u délky, šířky a výšky.

První ze sledovaných parametrů dosahuje hodnoty 5200 mm. Prakticky však lze zvednout vůz s rozvorem až o 300 mm delším, než je u obdobných zařízení obvyklé. Jednak kvůli patkám plošin, které v žádné poloze nezasahují do vnitřního prostoru pod vozem, a také díky extrémnímu vybrání pro točnice. To končí jen 50 mm od okrajů.

Plošiny jsou široké 550 mm, vzdálenost mezi nimi může být libovolně upravena. Stejně jako v případě délkových parametrů i zde platí, že je zvedák připraven prakticky na cokoliv včetně prodloužených verzí dodávek nebo jiných LUV.

Výškově exceluje KAPPA500/WT52E snad ještě více. Nájezd začíná na pouhých 245 mm, hlavní plošiny vystoupají do 1800 mm, přízdvih pro svěšení kol přidá dalších 450 mm. Poradí si tak s nízkými podvozky, stejně jako s opravdu velkými koly.

Mechanismus zvedáku je vzduchově-hydraulický, o čerpání oleje se stará elektromotor. Hlavní zvedací píst se podařilo šikovně uložit pod jednu z plošin. Na něj navazuje rozvod ocelového lana do všech čtyř sloupů. Každý z nich je vybaven pneumatickou západkou. Ty lze navíc vzájemně synchronizovat pomocí nastavení závitových tyčí, na kterých jsou upevněny západkové hřebeny.

A přízdvih není řešen o nic méně efektně i efektivně. Přesné pojezdové kolejnice a madlo usnadňují horizontální manipulaci, vertikální pohyb zajišťuje pohodlný a vysoce ergonomický ovladač pedálového typu. Ani zde nechybí západkové zabezpečení.

KAPPA500/WT52E ovšem nabízí i další prvky výbavy. Mezi ty nejzajímavější patří určitě masivní kluzné plochy pod kola s natáčením v úhlu až tří stupňů. Potěší rovněž nastavitelné vybrání plošin s řadou různě širokých výplní a vysokou variabilitou, díky němuž na zvedák pasují všechny aktuálně dostupné točnice.

O dílenské novince z produkce FERDUS by se jistě dalo napsat ještě dost a dost, více než kdy jindy ale platí, že zatímco slova hýbají, příklady táhnou. Proto bude vždy lepší vidět čtyřsloupový zvedák KAPPA500/WT52E na vlastní oči a v akci.

Praktické předvedení je možné ve chropyňském FERDUS EXPO – největším showroomu autoservisní a pneuservisní techniky na Moravě.

Technické parametry:

  Hlavní plošiny

  Nosnost

  5000 kg

  Zdvih

  245-1800 mm

  Délka plošiny

  5200 mm

  Šířka plošiny

  550 mm

  Vzdálenost mezi plošinami

  volitelná

 

  Přízdvih

  Nosnost

  3000 kg

  Zdvih

  70-450 mm

  Rozsah ramen

  880-1600 mm

 

  Ostatní údaje

  Tlak vzduchu

  6-8 bar

  Ovládací napětí

  24 V

  Proudová sestava

  3NPE 400 VAC, 50 Hz

  Připojení

  5kolíková válcová vidlice 16 A

  Hmotnost

  1780 kg

17.31

Štvorstĺpový zdvihák KAPPA500/WT52E

Štvorstĺpový zdvihák s automatickým zámkom a kapacitou 5 ton, vhodný predovšetkým pre geometriu.
SkladomExpedujemeutorok 21. 5. 
6.380,68 €