Zouvačka FERDUS 8650: A zrodila se hvězda

Ferdus s.r.o.

Když největší český výrobce pneuservisních opravných materiálů uváděl na trh v roce 2021 montážní stroj LC897V, jednalo se o úplně první zařízení z produkce FERDUS vůbec, které nabídlo upínání kola za středový otvor. Sourozenec s typovým označením 8650 je ze stejného rodu, hraje však ještě o stupeň vyšší ligu.

Nejprve pár základních informací na úvod. Zouvačka 8650 je superautomat určený k přezouvání osobních a lehkých užitkových vozidel. Představuje výsledek spolupráce italsko-čínského joint venture Corwei doplněný o konstrukční vylepšení a prvky z vývoje FERDUS. Určen je do náročných provozních podmínek, ve kterých hraje prim čas a množství vykonané práce.

Středové upínání si poradí s rozsahem 12-30“, s maximálním průměrem pneumatiky 1200 a šířkou disku 15“. Do pracovního prostoru je kolo naváděno pneumatickým zvedákem s nosností 85 kg. Otáčení už není dvourychlostní, jak je běžné u střední a vyšší třídy, ale plynule regulovatelné, a to až do 13 ot./min.

Zásadní pokrok přichází se změnou ve způsobu odtlačování patek. Úkon už není řešen pomocí odrážeče na boční straně stroje, o celý proces se nově stará talíř, který je součástí helperu. Odpadá tak nutnost přemisťování kola, vše se děje na jednom místě. Spolu s tím se změnila i konstrukce. Tělo pod pracovním prostorem je nyní mnohem subtilnější, maximum robustnosti se tak může soustředit do centrálního sloupu s pomocnými rameny.

Povinností je plnohodnotně vestavěný manometr s huštěním pomocí pedálů. Potěší také pneumatické odklápění ramene do strany místo vzad. Díky tomu lze v dílně ušetřit další prostor. Co se naopak v rámci portfolia FERDUS nemění je osvědčená klasika – superautomatický montážní palec ZD05 v poslední generaci.

Zkrácení času potřebného k přezutí, výrazně jednodušší obsluha, minimální fyzická zátěž, bezpečnější manipulace. To jsou klíčové hodnoty, které FERDUS 8650 reprezentuje. Každá z nich dotažená na maximum. Za příslušnost ke špičce si nechá zouvačka zaplatit, s ohledem na užitnou hodnotu ale v rámci konkurence cenově bez problémů obstojí. Kdo hledá stroj bez kompromisů, našel.

Praktické předvedení je možné ve chropyňském FERDUS EXPO – největším showroomu autoservisní a pneuservisní techniky na Moravě.

 Použití

 Osobní

 Rozsah upínání

 12-30“

 Max. průměr pneumatiky

 2000 mm

 Max. šířka disku

 Až 15“

 Počet otáček

 Plynulá regulace do 13 ot./min.

 Síla při odtlačování patky z disku

 7600 N

 Nosnost zvedáku

 85 kg

 Elektrický příkon

 0,85 kW

 Napájení

 230 V

 Použitý tlakový vzduch

 8-10 bar

 Spotřeba vzduchu

 100 l/min.

 Hlučnost

 <70 dB

 Hmotnost

 371 kg

 

16.164

Zouvačka 8650

S upnutím do středu kola, určený pro kola osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel.
SklademExpedujeme Čtvrtek 8. 6. 
241 879 Kč