Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Vyvažovací granulát

Ferdus s.r.o.

Okurková sezóna u nás přes léto nehrozí. A vy jste asi akční zrovna tak, protože se nás neustále ptáte. 9. 8. 2018 na téma vyvažovacího granulátu: "Chci si od vás objednat vyvažovací prášek. [..] Ještě jsem ho nikdy nepoužil, tak mám dotaz, [..] kde najdu pracovní postup a množství, kolik se tam dává."

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 09/08/2018

Q: Chci si od vás objednat vyvažovací prášek. Pokoušel jsem se vyvážit kola na čtyřkolce s hliníkovými disky a vycházelo tam lepit hodně závaží, tak jsem se rozhodl pro prášek. Ještě jsem ho nikdy nepoužil, tak mám dotaz, zda je pro běžnou čtyřkolku vhodný a kde najdu pracovní postup a množství, kolik se tam dává.

A: Vyvažovací granulát se plně osvědčil u kol nákladních automobilů. Podle statistik výrobců vyvažovaček je v Evropě vyváženo granulátem 70-80 % všech kol nákladních vozidel. Při vyvažováním kol nákladních vozidel pomocí granulátu bylo shromážděno velké množství zkušeností a pro použití granulátu jsou zpracovány přesné tabulky.

Použití granulátu pro vyvážení se doporučuje také u vozidel, která jezdí vysokou rychlostí v terénu, např. u vozidel SUV, terénních závodních vozidel apod. Do této kategorie patří okrajově také čtyřkolky. Množství vyvažovacího granulátu se stanoví podle tabulky.

Nejsnadnějším způsobem aplikace u bezdušových pneumatik je nasypání granulátu dovnitř do pláště při montáži. Pokud je v plášti duše, musí se granulát aplikovat přes ventil do duše. Z ventilu se vyšroubuje vnitřní vložka – perko a granulát, který je dobře klouzavý, se vsype přes vzniklý otvor dovnitř.

+420 577 103 566