Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Tři oříšky? Ne, tři odpovědi!

Ferdus s.r.o.

Správná volba bezdušového ventilu + práce s olejovými filtry + typologie opravných nýtů = tři odpovědi na tři zákaznické dotazy, které dorazily na info@ferdus.cz tento týden.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.o myslíte, pomohli jsme? Dozvíte se v naší FB skupině.

Otázky a odpovědi ›› 10/05/2021

Q: Poprosím o potvrzení, že je černý bezdušový ventil TR 2656 vhodný pro montáž na vůz MB Sprinter s originálními plechovými disky R16.

A: Úplně vhodný není. Může se stát, že osazení pro klíč bude příliš velké a tento ventil nepůjde dobře dotáhnout, nebo se bude opírat o matici ventilu a disk.

Vhodné ventily jsou:
-    Bezdušový ventil TR 413 (High Pressure)
https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/bezdusovy-ventil-tr-413-high-pressure.html
-    Bezdušový ventil TR 414 (High Pressure)
https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/bezdusovy-ventil-tr-414-high-pressure.html
-    Bezdušový ventil TR 525 MS – černý
https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/bezdusovy-ventil-tr-525-ms-cerny.html

//

Otázky a odpovědi ›› 12/05/2021

Q: Nemůžu sehnat klíč na olejový filtr s průměrem 74-75 mm. Objednal jsem si univerzál, ale ten nepomáhá, protože jej nelze kvůli malému prostoru nasadit. Hledám tedy klíč, který nevyžaduje moc místa pro manipulaci.

A: Pro případy, kde je kolem olejových filtrů málo manipulačního prostoru, máme v nabídce sadu kloboučků pro demontáž a montáž olejových filtrů, objednací číslo 25.02.

https://www.ferdus.cz/vybaveni-autoservisu/olejove-hospodarstvi/klice-na-olejove-filtry/set-klicu-na-olejove-filtry.html

//

Otázky a odpovědi ›› 13/05/2021

Q: Prosím o osvětlení rozdílů mezi nýty TP, MP, ON a CONE. 

A: Nýty můžeme rozdělit do tří kategorií:

1.    Měkké, gumové 
Stopka je vytvořena ze stejného materiálu, jako je tělo nýtu. K protažení stopky do otvoru průpichu se použije uzavřená provlékací vidlice, např. Ferdus č. 10.34, nebo 110.03. Výhodou měkké stopky je nízká výrobní cena. Je použito u řady nýtů ON.

2.    S tenkým drátem
Konec stopky je vytvořen tenkým drátem zapuštěným do těla nýtu. Drát se prostrčí otvorem průpichu a z druhé strany se vytáhne kleštěmi. Výhodou stopky s drátem je snadná aplikace do otvoru průpichu. Je použito u řady nýtů ON s drátkem a řady nýtů MP.

3.    S plechovým konusem
Konec stopky je obalem plechovou špicí (konusem). Plechový konus se prostrčí otvorem průpichu a z druhé strany se vytáhne kleštěmi. Přitom se konus svlékne z těla stopky. Výhodou stopky s konusem je rychlá a snadná aplikace. Je použito u řady nýtů CONE a u nýtu TP7.

+420 577 103 566