Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Radíme s výběrem pneuservisních opravných materiálů

Ferdus s.r.o.

Některé dotazy našich zákazníků jsou jednodušší, některé naopak vyžadují více rozvedenou odpověď. Jako se například stalo 16. ledna 2020. Aneb podle čeho vybírat pneuservisní opravné materiály. Více se dočtete jako tradičně ve FERDUS pomocníčku.

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 16/01/2020

Q: Potřebuji radu a pomoc do začátku. Pořídili jsme vybavení pneuservisu, který bude zatím fungovat hlavně pro naše potřeby. A nyní jsme narazili na problém s opravnými materiály ve smyslu co vybrat, jaký rozměr použít a jaké lepidlo. Protože už delší čas používáme pro lepení duší vaše výrobky a jsme s nimi spokojeni, tak jsem vás oslovil jako první s žádostí o radu.

A: Všechny odpovědi hledejte zde:

Katalog materiálů na opravy pneumatiky: https://bit.ly/2QXPr22
Technologické postupy oprav průrazů: https://bit.ly/2u7ZfxO
Aktuální ceník: https://bit.ly/38iuxAR

V katalogu najdete stručný popis, na co a jakým způsobem se který materiál použije. U opravných vložek pro opravy průrazů je technologie oprav složitější – jako návod slouží druhý odkaz s postupy. A nářadí, nástroje, stroje, materiály, které budete potřebovat, najdete v ceníku.

Jinak alespoň stručně. Defekty pneumatik se rozdělují na:
- poškození duší – při opravách se použije Vulkanizační roztok D,
- poškození do 6 mm u plášťů osobních pneumatik (průpichy) – při opravách se použije vulkanizační roztok D, nebo vulkanizační roztok F,
- poškození do 8 mm u plášťů nákladních vozidel (opět průpichy) – při opravách se použije vulkanizační roztok D, nebo vulkanizační roztok F,
- poškození u plášťů větší než 6 mm, resp. 8 mm (průrazy) – při opravě se použije vždy pouze vulkanizační roztok F.

U průpichu není poškozená nosná kordová kostra pláště. Oprava se provede opravným nýtem, nebo opravným knotem.

U průrazu je poškozena nosná kordová kostra pláště. Oprava se provede vybroušením a zavulkanizováním za tepla a následným vlepením opravné vložky za studena pomocí vulkanizačního roztoku F.

+420 577 103 566