Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Radíme s opravami EM plášťů

Ferdus s.r.o.

Víte, co jsou to EM pláště? Tak právě kolem nich se točí zákaznický dotaz, který jsme dnes publikovali v našem odborném diskusním fóru. Samozřejmě i s odpovědí. A tahle je extra profi.

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 30/01/2019

Q: Rád bych se zeptal, zda lze použít sadu MARUNI PM-SET01, kód 8.68 také na opravu EM plášťů?

A: Sada MARUNI PM-SETO01 je určená na opravy osobních a nákladních plášťů. Není příliš vhodná pro opravy EM plášťů, protože nejdelší opravné knoty v sadě mají délku 140 mm. Pro EM pláště jsou potřebné knoty délky 200 mm.

Q: A existuje nějaký materiál, který by umožnil opravu EM pláště v terénu? Tak abychom nemuseli kolo sundávat z ráfku.

A: Pro opravy EM plášťů máme jednotlivé materiály a z těch se dá profi sada snadno sestavil. Opravný materiál typu „motýl, mašle“ je spíše minulostí diagonálních plášťů s plně textilní kostrou.

V současné době se na opravy průpichů EM plášťů používají opravné knoty s obalovaným vláknovým tělem. Knoty mají pro EM pláště délku 200 mm. Nejlepší materiály této třídy nabízí sada 8.17, Opravné knoty OK 200/1-6.

Dále potřebujete vulkanizační roztok pro knoty OK. Ideální je 9.04, Speciální vulkanizační roztok F 250 ml + větší štětec.

Pro aplikaci knotů se použije dlouhá profi vidlice – 110.67, Provlékací vidlice 135 mm PROFI.

Na pročištění otvoru v plášti doporučujeme 110.69, Čistící jehla (rašple) – hrubá.

No a konečně pro aplikaci vulkanizačního roztoku do průpichu v plášti se použije 110.70, Čistící jehla – jemná.

Postup při opravě průpichu EM-pláště:

A) Čistící jehlou (4) protáhnout průpich v plášti. Pozor, otvor v plášti nezvětšovat, pouze odstranit nečistoty jako hlínu, nebo písek. Vodu vždy nechat řádně vyschnout.

B) Opravný knot (1) protáhnout do oka vidlice (3) a povrch knotu natřít vulkanizačním roztokem (2).

C) Vulkanizační roztok (2) aplikovat pomocí hladké čistící jehly (5) do průpichu v plášti.

D) Do průpichu vtlačit opravný knot (1), upevněný ve vidlici (3). Vidlici vytáhnout.

Poznámka:

Pokud je průpich velký a knot v průpichu netěsní, tak lze použít k utěsnění další knot. Knotů může být v otvoru až šest kusů. Aby se první knot z otvoru nevytáhl společně s vidlicí, tak je pro takové případy vhodné mít jednu vidlici upravenou – probroušením zvětšit mezeru mezi hroty vidlice tak, aby se knot snadno z vidlice vysmekl.

+420 577 103 566