Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Opravné vložky vs. ofukovací pistole

Ferdus s.r.o.

Někoho zásobuje pan Karfík, nás zásobují zákazníci. Čím? Technickými dotazy. A my stále a stále ochotně odpovídáme. Dva nejnovější příspěvky jsme připíchli na zeď naší FB skupiny právě teď.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 19/01/2021

Q: Měl bych velkou prosbu. Je možné použít opravné vložky UR MA-X a UR PLUS na opravu běhounu metodou za studena?

A: Vložky UR jsou určeny pro opravy průrazů plášťů (poškození větší než 6 mm, resp. 8 mm), kdy je poškozená vnitřní nosná kostra. Vložky se aplikují za studena dovnitř pláště na vnitřní hladkou plochu, která musí být před aplikací očištěna a obroušena. Pro aplikaci se používá vulkanizační roztok F. Na opravu běhounu z venkovní strany, tzn. ze strany dezénu, se opravné vložky nepoužívají.

Technologické postupy pro opravy pneumatik najdete přímo na našem e-shopu v sekci ‚Ke stažení‘ na kartě ‚Technologie oprav‘: https://www.ferdus.cz/ke-stazeni/ 

//

Otázky a odpovědi ›› 21/01/2021

Q: Prosím o informaci, kolik má pracovní tlak a spotřebu vzduchu ofukovací pistole DG-10.

A: Pistole DG-10 je určena pro připojení na tlak do 10 bar (a na tlak libovolně nižší). Spotřeba vzduchu je závislá jednak na tlaku, který je možno regulovat redukčním ventilem v připojovací větvi, a také na míře zmáčknutí pistolové spouště. Italský výrobce hodnotu spotřeby vzduchu z tohoto důvodu neuvádí.

https://www.ferdus.cz/vybaveni-pneuservisu/pneumaticke-vybaveni/ofukovaci-pistole-vysavace/dg-10-ofukovaci-pistole.html

+420 577 103 566