Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Lepidlo D vs. lepidlo F

Ferdus s.r.o.

"Prosím poradit, jak je to přesně s lepidly D a F." Ani takhle stručnou otázku našich zákazníků jsme neodbyli. A ještě přidali kupu informací navrch. Včetně užitečných dokumentů ke stažení na našem e-shopu.

Následuje otázka i s odpovědí, jak byla publikována v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 23/10/2018

Q: Prosím poradit, jak je to přesně s lepidly D a F. Někde jsem se dočetl, že D je na duše a lepení za studena, F že je na pláště a za studena i za tepla.

A: Lepidla D a F jsou ve skutečnosti vulkanizační roztoky, které za normální teploty, tedy za studena, způsobí přivulkanizování opravného materiálu ke gumě.

Na záplatách pro duše a na vložkách pro pláště je vrstva modrého nezvulkanizovaného kaučuku, která tvoří jednu chemickou složku. Ve vulkanizačním roztoku je druhá chemická složka. Spojením obou složek dojde k chemické vulkanizaci za studena bez nutnosti ohřevu – opravný materiál přivulkanizuje k duši, nebo k plášti.

Vulkanizační roztok D je určený pro záplaty na duše. Vulkanizační roztok F je určený hlavně pro opravné vložky na pláště. Přesné použití obou roztoků najdete na našem e-shopu v sekci Ke stažení: https://www.ferdus.cz/ke-stazeni/

+420 577 103 566