Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Lehátko vs. plnička

Ferdus s.r.o.

Právě jsme v našem online poradníčku zvěčnili další dvě otázky našich zákazníků. A tentokrát je to opravdu mišmaš. První je český. Téma? Nafukovací lehátko. Druhý slovenský. Téma? Plnička olejů automatických převodovek. Ale my se jako obvykle nebojíme vlka nic a odpovídáme.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 07/08/2020

Q: Potřeboval bych nalít trochu kaučukového roztoku do gumotextilního lehátka, aby se nafouknutím ucpaly mikroskopické dírky okolo svárů, ale netuším, jaký výrobek použít, aby zůstala zachována elasticita i po vyfouknutí vzduchu. Vulkanizační roztok nebo těsnící roztok?

A: Vulkanizační roztoky D, F, nebo T, ani těsnící roztok B pro tento případ nedoporučujeme. Tyto roztoky jsou ředěny benzínem, který by se nemohl odpařit, zůstal by uvnitř lehátka a mohl by způsobit rozlepení spojů. Mnohem vhodnější je pro tento případ roztok, který se používá pro utěsnění defektu pneumatiky a který je ředěný vodou – TLS Leak Seal 0,5 l.

https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/opravne-materialy/opravne-sady/tls-leak-seal-0-5-l.html 

//

Otázky a odpovědi ›› 13/08/2020

Q: Chcem sa informovať, ktorá plnička/odsávačka je vhodná na automatické prevodovky.

A: Pro automatické převodovky je určen CJ-TF1114 Ruční plnící systém ATF (10.263).

https://www.ferdus.cz/vybaveni-autoservisu/servis-brzd/cj-tf1114-rucni-plnici-system-atf.html

+420 577 103 566