Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: Co snesou vymezovací kroužky a jak na vyvažovací granulát?

Ferdus s.r.o.

Právě jsme v naší FB skupině zveřejnili dvě odpovědi na dva dotazy našich zákazníků. První z Česka se ptá na téma vyvažovacího granulátu, druhý ze Slovenska na téma vymezovacích kroužků. Pokud jste z branže a chcete vědět víc, nakoukněte.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.

Otázky a odpovědi ›› 07/09/2020

Q: Zvažuji pro vyvážení offroad pneu (33x12,5x15 – velmi terénní vzorek) použít váš prášek, ale nedočetl jsem se, zda je elektrostatický či nikoli.

Dále bych chtěl vědět, vzhledem k tomu, že mám již kola nasazena, zda je možno prášek naplnit přes ventilek, nebo je nutno kola sezout a dát tam buď sáčky anebo nasypat odměrkou – ještě nemám rozhodnuto, zda vzít větší balení či přímo sáčky.

Je vhodné, vzhledem k tomu, že často v terénu podhušťuji, použít váš ventil pro granulát, aby se nezalepoval při opětovném nafukování, resp. vyfukování?

A: Vyvažovací granulát je široce používaný pro nákladní vozidla (a také offroad). Jedná se o drobná namíchaná skleněná tělíska, mezi kterými se pohybem vytvoří malé elektrostatické síly. Ty ale na princip vyvážení nemají téměř žádný vliv.

Granulát se zpravidla aplikuje při montáži vložením sáčku příslušné velikosti, nebo se granulát dovnitř nasype odměrkou. Je možná je i aplikace ventilem, ale tento způsob je zdlouhavý a vyžaduje speciální aplikátor, který nemáme.

Někomu víc vyhovuje balení v kbelíku, jinému přesně navážené sáčky.

Doporučujeme použít dlouhé ventilové vložky, které nedovolí vniknutí malých částeček do těsnící plochy vložky.

//

Otázky a odpovědi ›› 09/09/2020

Q: Ak dám do otvoru v kolese vymedzovací krúžok o 0,1 mm väčší, ako ma byť, sadne to tam nejako?

A: Rozdíl 0,1 mm pro zmenšení vůle je přípustný.

+420 577 103 566