Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Q&A: A zase víme všechno

Ferdus s.r.o.

Kde najít nejdostupnější přehled pneuservisních rad na CZ/SK internetu? Přece v FB skupině FERDUS. Aktuálně jsme zveřejnili hned trojici nových odpovědí pro naše zákazníky. Témata: opravné vložky, opravné knoty a podložky zvedáků.

Následují otázky i s odpověďmi, jak byly publikovány v naší facebookové diskusní skupině. Zde najdete rovněž všechny ostatní doposud uveřejněné Q&A.o myslíte, pomohli jsme? Dozvíte se v naší FB skupině.

Otázky a odpovědi ›› 24/05/2021

Q: Prosím o info, jaký je správný postup při opravě pneu pomocí opravné vložky UR plus. Je možné aplikovat za studena? Jaké je nutno použít vulkanizační a čistící prostředky?

A: Vložka UR plus se aplikuje za studena prostřednictvím vulkanizačního roztoku F a následně se její okraje přetřou butylovým utěsňovačem B. Vložka se aplikuje až po zacelení místa průrazu zatepla, tedy poté, co bylo místo průrazu prohlédnuto a zbaveno nečistot, otřepů a kordů. Následně vyloženo nahřátými proužky opravné směsi CT2 a vrstvami vulkanizačního roztoku T. Poté zavulkanizováno ve vulkanizační svěrce.

Celý postup je popsán zde: https://bit.ly/34gEIpi 

//

Otázky a odpovědi ›› 01/06/2021

Q: Dobrý den, chci si objednat opravné knoty MARUNI S-101 na motocyklové pneu. Potřebuji i speciální aplikátor, nebo jak se provádí montáž?

A: Pro aplikaci opravných knotů MARUNI S-101 se použije běžný křížový šroubovák PD1, nebo PZ1.

Před aplikací je potřeba z knotu sejmout zelenou ochrannou plastovou pásku, která slouží jako ochrana ‚živé‘ vulkanizační směsi (červené).

Při aplikaci je nutno natlačit do otvoru průpichu vulkanizační roztok F a natřít dřík knotu včetně červené vulkanizační směsi. Červená směs účinkem vulkanizačního roztoku F přivulkanizuje ke gumovému materiálu pneumatiky.

Knoty zde: https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/opravny-knot-maruni-s-101.html

Roztok F tady: https://www.ferdus.cz/pneuservisni-material/specialni-vulkanizacni-roztok-f-100-ml.html

//

Otázky a odpovědi ›› 01/06/2021

Q: Vedeli by ste mi, prosím, zmerať vnútorný priemer na podložkách zdviháka 10.159 a 10.160 (140x25 mm)?

A: Vnitřní průměr u obou je 116 mm, jak je uvedeno na e-shopu.

+420 577 103 566