Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

První pohled: Geometrie A730P

Ferdus s.r.o.

V první polovině letošního roku na český trh dorazila 3D terčová geometrie s typovým označením A730P nabízející evropský standard za ceny startující pod 200 tis. Kč bez DPH. Vyplatí se?

Geometrie kol coby samostatná disciplína je součástí autoservisu a pneuservisu už téměř sto let, během kterých si celkem pochopitelně prošla komplikovaným vývojem. První mechanické systémy v 50. letech nahradila řešení se světelnými paprsky promítanými pomocí přístrojů montovaných na kola seřizovaných vozů, 70. a 80. léta jsou ve znamení implementace počítačových funkcí.

Od roku 1993 se stává standardem dnes už dobře známý systém bezdrátové komunikace mezi vyhodnocovacím zařízením a měřícími hlavami a přibližně o deset let později začíná geometrie využívat kamery, které v kombinaci s odrazovými terči klasické kolové snímače postupně nahrazují. A právě o kamerovém systému bude řeč i dnes.

Geometrii A730P lze současnou optikou vnímat jako zařízení střední třídy. Výhody 3D řešení jsou zřejmé a dobře známé. Větší flexibilita umožňující měření v různých podmínkách – nad jámou, na nůžkovém, nebo čtyřsloupovém zvedáku, bez ohledu na to, v jaké výšce se auto zrovna nachází. Nebo třeba kratší doba servisu – řádně zkalibrovaná soustava provede diagnostiku v řádu několika jednotek minut. Přitom je celý komplet stále poměrně kompaktní.

Srdcem celého zařízení je softwarová aplikace postavená na platformě Windows. Díky tomu je celé prostředí maximálně intuitivní a přehledné. Nechybí funkce jako uložení zákaznických parametrů do paměti, databáze údajů o vozidlech s pravidelnou aktualizací, step-by-step nápovědy a další. Samozřejmostí je úplná lokalizace do českého jazyka.

Kamery totemu disponují vysokým rozlišením, infračerveným přisvícením a jejich orientace je ovládaná pohodlně pomocí klávesnice. Zobrazení diagnostiky zajišťuje dvojice velkoplošných LCD monitorů s úhlopříčkou 32“, respektive 27“. Set doplňují přední a zadní terče s točnicemi a závěsy na pojízdných stojanech.

Co je na modelu A730P méně obvyklé? Vznikl jako výsledek spolupráce čínsko-italského joint venture Corwei, který tvoří přední světoví automotive výrobci Corghi a Bright. V praxi to znamená asijskou výrobu s využitím evropského know-how. To umožňuje realizaci stále dostatečně kvalitního, ale cenově mnohem dostupnějšího, a tedy i ekonomicky zajímavějšího řešení.

Obě firmy produktu natolik věří, že na jaře letošního roku ještě před uvedením do prodeje v chropyňském sídle firmy FERDUS, s.r.o. uspořádaly pilotní školení pro hlavní české distributory. Celodenní akce přitom nebyla pouhou prezentací domácích obchodních zástupců, teoretické seznámení a praktické předvedení probíhalo pod vedením italských a čínských specialistů, kteří při této příležitosti přicestovali až do Česka.

Dá se očekávat, že ve střední třídě geometrických setů bude čím dál těsněji a 3D modelů s pohyblivými kamerami atakujících hranici 200 tis. Kč bez DPH bude přibývat. Jestli že to ale zvýší tlak na konkurenci a přinese další benefity pro zákazníky, pak má geometrie A730P smysl. 

Geometrie A730P

23.01
Měřící geometrie podvozků s databází více než 30 000 typů vozidel přímo od jejich výrobců.
240.669,00 Kč s DPH
198.900,00 Kč
SklademU vás: Středa 27. 1. 
+420 577 103 566