Nákladní zouvačka LC585: Jde to i vertikálně

Ferdus s.r.o.

Montážní stroje TRUCK/BUS/OTR jsou zcela jistě technicky i konstrukčně mimořádné výrobky a při pohledu na ně nejednomu nadšenci srdce zaplesá radostí, jejich provoz ovšem žádá splnění řady specifických podmínek.

Mají zvýšené prostorové nároky, potřebují poměrně složitý, a tedy drahý servis, neobejdou se bez zkušené, respektive vysoce zdatné obsluhy atakdále. Co kdyby ale bylo možné přezouvat nákladní pneumatiky na téměř běžném zařízení pro ‚osobáky‘? A proč vlastně co kdyby? Se zouvačkou LC585 se nemožné stává skutečností. Pojďme si ji představit.

Stroj je z větší části vertikální konstrukce, hybridní příslušnost k jiné třídě prozrazují typicky masivní upínací čelisti. Ty se navíc umí naklápět do vodorovné polohy, aby na ně bylo možné kolo pohodlně zafixovat bez nutnosti jakékoliv další manipulace. Stejně pohodlná je rovněž následná demontáž a montáž. Nejen z hlediska samotného principu práce, ale také díky přítomnosti masivního válcového helperu.

Neméně důležitou výhodou konfigurace na výšku je úspora prostoru, který LC585 v dílně zabírá. Podlahová základna o rozměru 120 x 140 cm v porovnání se svými konkurenty vyžaduje pouhý zlomek obvykle potřebného místa. Zouvačka přitom neztrácí nic ze své robustnosti. Extrémní tuhostí se vyznačuje jak centrální sloup, tak spodní uchycení čelistí.

Zmínku si zaslouží také opravdu zdařilé řešení skříňového ovládacího pultu. Díky otočným pojezdovým kolečkám je maximálně mobilní, navíc se do něj podařilo vměstnat hydraulický agregát a dosáhnout tak další redukce objemu stroje. Jednotka řídící rozpínání čelistí je zároveň mnohem lépe chráněna před vnějšími vlivy (prach, mastnota a jiné nečistoty).

Co zbývá? Snad už jen cena. U někoho třebas na prvním místě, zde až v samotném závěru, přesto nepřehlédnutelná. Zouvačka LC585 se jako jediné zařízení umožňující výměnu nákladních pneu nabízí v Česku hluboko pod hranicí 100 tis. Kč bez DPH. A pro všechny provozy, ve kterých není nutné přezouvat nadrozměrná kola, tedy představuje v podstatě bezkonkurenční alternativu.

Rádi byste viděli LC585 v akci? Praktické předvedení je možné ve chropyňském FERDUS EXPO – největším showroomu autoservisní a pneuservisní techniky na Moravě.

Technické parametry:

 Průměr ráfku

 16" až 22,5"

 Max. průměr pneumatiky

 1 300 mm

 Max. šířka pneumatiky

 460 mm

 Max. hmotnost kola

 1 000 kg

 Příkon motoru otáčení kola

 1,8 kW

 Příkon motoru hydraulického agregátu

 1,5 kW

 Počet rychlostí

 Jednorychlostní

 Tlak hydraulického oleje

 130 bar

 Ovládací napětí

 24 V

 Proudová sestava

 3NPE 400 VAC, 50 Hz

 Připojení

 5kolíková válcová vidlice 16 A

 Rozměry stroje

 1 400 x 1 200 x 2 000 mm

Zouvačka LC585

16.159
Montážní stroj pro přezouvání nákladních pneumatik 16 - 22,5".
102.729,00 Kč s DPH
84.900,00 Kč
SklademU vás: Úterý 1. 2. 
+420 577 103 566