Druhý pohled: I levná geometrie může být kvalitní

Ferdus s.r.o.

V průběhu letošního roku odborným tiskem proběhlo představení naší novinkové geometrie A730P, finální text však ve skutečnosti vznikl kombinací dvou samostatných článků. Jeden z nich už jsme si dříve představili jako „První pohled“, ale nezapomínáme ani na ten druhý. Vždyť jeho autorem je odborník z nejpovolanějších, majitel firmy, Ing. Pavel Ferdus.

V současné době přibližně polovina aut nemá seřízení geometrie v pořádku. To má vliv na jejich jízdní vlastnosti a na nepravidelné a nadměrné opotřebení pneumatik. Kontroly seřízení geometrie kol by správně měly probíhat při každém přezouvání pneumatik, nebo alespoň jednou ročně.  Ideální je provést rychlou kontrolu geometrie jako součást běžného přezouvání v pneuservisu. To ale vyžaduje moderní a kvalitní vybavení, které bývá zpravidla hodně drahé. Na trhu se však dají najít i levnější alternativy. Dnes se podíváme na jednu z nich.

Světový lídr výroby pneuservisních zařízení Corghi vytvořil joint-venture s kvalitním čínským producentem Bright. Vznikla tak společnost Corwei, která je začleněna do podniků řízených z Itálie. Cílem je vyrábět evropskou kvalitu za čínské ceny.  Nyní jsou dodávané geometrie sestaveny z italských dílů montovaných v průmyslovém centru Yingkou, v nejbližší době ale bude na stejném místě dostavěn zcela nový a moderně vybavený závod, ve kterém už bude společný vývoj a produkce probíhat takříkajíc pod jednou střechou.

Teď už ale k samotnému zařízení. Geometrie A730P se dodává v několika stupních provedení odvozených ze stejného základu. I nejdražší verze přitom stojí stále méně než 200 tisíc korun, takže šetřit v tomto případě opravdu netřeba. Jen stručný popis, co všechno obsahuje.

Totem s elektromotorovým ovládáním výšky kamer pomocí klávesnice. Pokrokové obrazové snímače s vysokým rozlišením, kvalitními čočkami a infračerveným přisvícením. Dva velkoplošné monitory s přehlednou grafikou a dostatečně výkonné PC s operačním systémem Windows a potřebnými periferiemi. Přední a zadní terče se závěsy na pojízdných stojanech, samozřejmě včetně předních točnic.

Zařízení umožňuje kontinuální měření při servisní úpravě podvozku, měření všech standardních parametrů, uložení údajů zákazníků do paměti a jejich následný tisk. Součástí je aplikace s databází výrobců aut a každoroční aktualizací. Software je plně lokalizován a technikům je tak k dispozici česká nápověda dostupná v každém kroku programu. Vše je zcela evropské, jak jsou dnes domácí uživatelé zvyklí.

Kontrolní měření základní geometrie kol lze provádět na rovné betonové podlaze, pro úplné měření a pro seřízení je však potřeba čtyřsloupový, nebo nůžkový zvedák s přízdvihem, vybráním pro přední točnice a se zadními posuvnými platformami pro vyrovnání vozidla. To je však pouze zdánlivá překážka na cestě za ekonomicky výhodnými kompletem do dílny. Zvedák vyhovujícím výše uvedeným požadavkům lze totiž koupit za cenu hluboko pod 100 tisíc korun.

Pokud Vás toto řešení zaujalo, pak máte možnost realizovat svůj sen přímo v našem e-shopu. Jak geometrii, tak zvedák v něm pohodlně najdete.

Geometrie A730P

23.01
Měřící geometrie podvozků s databází více než 30 000 typů vozidel přímo od jejich výrobců.
198.900,00 Kč
240.669,00 Kč s DPH
SklademU vás: Středa 27. 3. 
+420 577 103 566