Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Cesta do Číny 2018

Ferdus s.r.o.

Top management firmy FERDUS, s.r.o. se v předvánočním období vydal na svoji obvyklou každoroční misi do Číny. A stejně jako v minulosti byl i letošní program mimořádně nabitý.

Vše odstartovalo 22. 11. 2018 v Tchaj-cchangu, kde proběhla návštěva továrny SAFE Automobile Service Equipment (Taicang) Co., Ltd. Tématem číslo jedna byly s ohledem na výrobní program firmy samozřejmě zvedáky. Jednalo se o dalším vylepšení hydraulických okruhů dvousloupových modelů a o průběhu vývoje konstrukce nově připravovaných nůžkových zvedáků pro geometrii A730P.

Kolem zvedáků se točil i pátek. Jen těch menších, pojízdných. Navštíveným podnikem byl Jiaxing Datong Machinery Co., Ltd., do jehož opravdu širokého portfolia spadají například také garážové jeřáby, držáky, podpěry, panenky. Cílem bylo prověřit kvalitu výroby odebíraných produktů, navštívit nové testovací pracoviště a prodiskutovat možné rozšíření spolupráce.

Jen velmi skromné sobotní volno věnované prohlídce budhistického chrámu v centru Šanghaje ještě téhož večera ukončil přelet do Jing-kchou. Už od nedělního rána se totiž opět nastupovalo do plné polní, a to ve výrobním areálu Yingkou Dali Automobile Maintenance Equipment S.&T. Co., Ltd. Centrem pozornosti byla tentokrát další technická spolupráce na zdokonalovaní automatického montážního palce vyvažovaček vyšší třídy.

Program dne pak pokračoval v Corwei (Yingkou) Industrial Co., Ltd. Jeden z největších světových producentů, který vznikl fúzí čínského Brightu a italského Corghi, předvedl nové pracoviště kompletace a kalibrace geometrických systémů. A kolem zdokonalování již dodávaných geometrických setů se také točila technická jednání.

Na místo činu se členové vedení FERDUS, s.r.o. vrátili i v úterý. Ostatně není se co divit. Corwei, respektive dříve Bright, je pro českého výrobce opravných materiálů pneu a prodejce autoservisního a pneuservisního vybavení dlouholetou partnerskou jedničkou. Tentokráte se diskutovaly možnosti rozšíření funkcionalit zouvaček a vyvažovaček. Zástupci Corwei rovněž představili nový závod na výrobu zvedáků.

Ve středu následoval letecký návrat do Šanghaje a poslední tři dny od 28. do 30. listopadu výprava strávila na veletrhu Automechanika v klasickém režimu střídavého navštěvování expozic dodavatelů stávajících, i těch potenciálních – budoucích.

Co říct závěrem? I v roce 2018 jsou čínští obchodní partneři inspirativní svojí přátelskostí, pohostinností a ochotou. To zůstává. Meziročně se ale opět změnil technologický a výrobní potenciál. Nové výrobní prostory, vyšší standardy, neustále rostoucí podíl robotizace a také vlastní vývoj. Však také na sebe výsledky nenechají dlouho čekat. Více už na jaře 2019.

 
+420 577 103 566