Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

3D geometrie A730P v roce 2021: Co je nového?

Ferdus s.r.o.

3D geometrie v servisech postupně nahrazují své technologické předchůdce využívající CCD kamery. Ne každý však chce investovat řádově stovky tisíc korun, které obvykle ‚tři-déčka‘ stojí. Naštěstí ale existují také cenově dostupnější alternativy. Například model A730P, který na český trh distribuuje FERDUS.

Stručné představení

Geometrii A730P lze současnou optikou vnímat jako zařízení střední třídy. Výhody 3D řešení jsou zřejmé a dobře známé. Větší flexibilita umožňující měření v různých podmínkách – nad jámou, na nůžkovém, nebo čtyřsloupovém zvedáku, bez ohledu na to, v jaké výšce se auto zrovna nachází. Nebo třeba kratší doba servisu – řádně zkalibrovaná soustava provede diagnostiku v řádu několika jednotek minut.

Srdcem celého zařízení je softwarová aplikace postavená na platformě Windows. Díky tomu je celé prostředí maximálně intuitivní a přehledné. Nechybí funkce jako uložení zákaznických parametrů do paměti, databáze údajů o vozidlech, step-by-step nápovědy a další. Samozřejmostí je úplná lokalizace do českého jazyka.

Kamery totemu disponují vysokým rozlišením, infračerveným přisvícením a jejich vertikální poloha je ovládaná pohodlně pomocí klávesnice.  Přední a zadní terče lze po pracovišti jednoduše přemisťovat na pojízdných stojanech. Zobrazení diagnostiky zajišťuje dvojice velkoplošných LCD monitorů s úhlopříčkou 32“, respektive 27“ a celý set doplňují robustní točnice.

Co je méně obvyklé?

Geometrie vznikla jako výsledek spolupráce čínsko-italského joint venture Corwei, který tvoří přední světoví automotive výrobci Corghi a Bright. V praxi to znamená asijskou výrobu s využitím evropského know-how. To umožňuje realizaci stále dostatečně kvalitního, ale cenově mnohem dostupnějšího, a tedy i ekonomicky zajímavějšího řešení.

Novinky 2021

Model A730P na český trh nastupoval postupně – v průběhu let 2018 a 2019. Loni přibylo příslušenství v podobě praktického kufříkového kalibračního setu, od druhé poloviny roku pak zákazníci nově dostali možnost objednat jako službu aktualizaci databáze vozidel. Tu provádí speciálně proškolený technik prodejce.

Na letošní sezónu má ‚sedmsettřicítka‘ připraven vylepšený systém spouštění a očekává se také čerstvá informační databáze. Geometrie samozřejmě kromě výše uvedeného prošla řadou dalších drobných vylepšení, ať už hardwarových, nebo prostřednictvím SW aktualizací. I díky početné zákaznické základně, která dlouhodobě poskytuje užitečnou zpětnou vazbu.

Závěrem

Dá se očekávat, že ve střední třídě geometrických setů bude čím dál těsněji a 3D modelů s pohyblivými kamerami atakujících hranici 200 tis. Kč bez DPH bude přibývat. Jestli že to ale zvýší tlak na konkurenci a přinese další benefity pro zákazníky, pak má geometrie A730P smysl.

Geometrie A730P

23.01
Měřící geometrie podvozků s databází více než 30 000 typů vozidel přímo od jejich výrobců.
240.669,00 Kč s DPH
198.900,00 Kč
SklademU vás: Pátek 23. 4. 
+420 577 103 566